Textile

  • Určený k aplikaci na textil
  • Vysoce reflexní ve tmě
  • Vypratelný

Albedo100 Textile (InvisibleBright) je sprej s reflexními účinky určený na textil. Aplikovaný sprej je v denním světle téměř neviditelný, ale ve tmě odráží světlo.

Doporučené aplikace

Reflexní účinek je užitečný pro večerní procházky, běhání nebo pro jízdu na kole. Svou bezpečnost a viditelnost v silničním provozu zvýšíte tak, že sprej aplikujete na oděv a další textilní materiály jako boty, dětský kočárek, batoh atd.

Nejlepšího účinku spreje Textile dosáhnete při aplikaci na přírodní a strukturované tkaniny jako je bavlna, flís a vlna. U lesklých umělých materiálů může být účinek omezený. Nedoporučujeme k použití na kůži nebo semiš.

Albedo100 Invisible Bright WashableVypratelnýAlbedo100 Invisible Bright Water ResistantVodovzdorný (odolný proti dešti)


Albedo100 Textile je sprej, který při osvětlení ve tmě odráží světlo. Sprej vytváří slabou vrstvu, která je v denním světle neviditelná, ale ve tmě má reflexní účinky. Sprej odráží světlo směrem ke zdroji světla. To znamená, že světelný odraz vidí pouze osoba nacházející se za zdrojem světla. Vyzkoušejte si účinek tak, že silnou baterkou ve výši očí posvítíte na nastříkaný povrch. Alternativně můžete fotoaparátem s bleskem pořídit snímek nebo se na nastříkaný objekt podívat z dálky z auta se zapnutými reflektory.
  1. Sprej používejte výhradně venku nebo v dobře větraném prostoru. Nádobku silně protřepejte po dobu delší než 1 minuta (alespoň 20 sekund poté, co uvnitř uslyšíte kuličku). Během aplikace protřepání opakujte.
  2. Po protřepání sprej okamžitě aplikujte rovnoměrnými pohyby ze vzdálenosti přibližně 30 cm. Při stříkání držte nádobku ve svislé poloze tryskou nahoru. Nenanášejte příliš velké množství. Lak při běžné pokojové teplotě zaschne po několika minutách.
  3. Po použití vyčistěte trysku tak, že nádobku obrátíte tryskou dolů a 1-2 sekundy ji prostříknete.

How to use Albedo100 Invisible BrightDůležité: Sprej po vyprání zmizí a nemá vliv na barvu ani strukturu textilu. Trvanlivost spreje je přibližně týden po aplikaci, v závislosti na typu povrchu, aplikované vrstvě a frekvenci používání ošetřeného oděvu. Pokud oděv používáte intenzivně, měli byste průběžně aplikaci opakovat, aby byl účinek zajištěn, nebo pravidelně kontrolovat reflexní účinek. Reflexní účinek snadno zkontrolujete tak, že ve tmě baterkou drženou ve výši očí posvítíte na nastříkaný povrch nebo pořídíte snímek fotoaparátem s bleskem, například vaším mobilním telefonem.

Tip! Snadno můžete vytvořit reflexní nápisy a symboly tak, že vystřihnete šablonu a nanesete sprej přes ni.

  • Runner
  • Runner
  • Runner